Červenec 2014

Fear

31. července 2014 v 11:27 | maya |  diary*Maya

Hi people,

how are you? I´m so happy withal I am sad. Why?

Dnes od jedné začíná Sázava fest. Moc se na něj těším, jak se potkám s přáteli, zasoutěžíme si, zazpíváme …. No, kapely na tento rok nejsou zrovna dvakrát nejlepší, co si budeme namlouvat, minulí rok to bylo lepší. Ale co, bude zde Lucka Bílá (moc mě zajímá, jaká je v reálu), Chinaski ( I love this band ), Pub animals, Jelen, Johna, Klicheé, … účinkující

Tohle nadšení už mám nejmíň měsíc. Ale co se nestane, dnes se probudím s rozcuchanými vlasy (jako pokaždé) a letím k oknu. Zdálo se mi, že je slyšet déšť. Bohužel jsem se nemýlila, lilo a pořád lije jak z konve. Obloha zatažená bez známky sluníčky, teplota kolem 17 °C. Brrr a ten studený vítr, taky ničemu nepřidává. Navíc všichni blbou náladu.

Upřímně doufám ve změnu počasí, a nebo, aby kapely dokázaly prolomit ledy v pochmurné náladě. Tak jo, modleme se za lepší náladu, ať ten fesťák si užijeme na 120 %.
Byli jste už na nějakým festu? Nebo se na nějaký chystáte?

Dios I.

15. července 2014 v 12:17 | maya |  Dios

Dlouho nic nevyšlo, tak sem dávám starou rozepsanou povídku, snad se tento kousek bude líbit :).

Ve svět jménem Dios existují různé skupiny lidí. Dělí se do různých sekcí a to na: bezcenné (většinou to jsou otroci nebo vrazi), omezenci (lidé, kteří poctivě pracují na své živobytí), šlechta (vrstva bohatých, který si můžou koupit zákon, dokud car nebude právoplatným vládcem země), a obdařený (lidé, kteří se dovedou navázat vztah s duchy či zvířaty a spojit se s nimi. Mají dvě podoby lidskou a nebeskou. Když má nastoupit na trůn nový car, povinně se účastní Nebeských her, kde nejmocnější individua dostávají za úkol chránit svého Pána-cara. Stárnou podstatně pomaleji a mají speciální třídy ve školách. Ostatních se jich bojí, takže jimi opovrhují, stává se, že s nimi jednají jako s klusem hadru)


Ve městě zvaném Unus byla jedna z mála škol pro obdařený. Jednalo se o smíšenou školu, kde se kantoři snažili o soužití sekcí (omezenců, šlechty a obdařených). Omezenci a obdařený sem museli chodit a nic nenamítat což vedlo k tomu, že se navzájem naučili tolerovat, jen šlechta se tu skoro neukazovala, a když ano většinou se jednalo o namyšlené fracky, kteří si mysleli, že jim vše patří.


"Lišoune přestaň se courat a přines mi to učení, kruci!"huláká jedna holka na bělovlasou dívku. "Už běžím, Lady." Ozývá se jí a celá udýchaná, za ní běží přes celou školní chodbu. Jenže utíkat s hromadou knížek v ruce, není tak jednoduché. Učebnice, a další zbytečné věci jejího tyrana, ji znemožňují výhledu dopředu, takže tuší, jestli je někdo před ní stojí.
,,Práásk" Narazí do krásného dlouhovlasého kluka.,,Omlouvám se ti"začne se kát, aniž by přemýšlela, kdo to je. Nebo spíš jí to bylo upřímně ukradené.,,Přestaň se mu omlouvat Lišoune!! Téhle vrstvě se ani otrok šlechty omlouvat nemůže. Je to odporné!"řve na ní Lady a žene si to k ní s bičem v ruce, kterým začne práskat okolo sebe. Čímž docílí, že jí každý člověk uhne s cesty a zajímat se o to, jaká přetržka tu začíná. "Lady nezlobte se," smutně říká ležící dívka na zemi, vzpamatovávajíc se z náhlého nárazu. "Nebijte mě!" a zkoušejíc obměkčit svou paní.
"Tak se mi omluv, že jsi se, ospravedlňovala, takové stvůře jakou je on!! Sakra co si myslíš takhle mě ponížit! Jak to budu vysvětlovat přítelkyním?!"a práskne jí bičem do obličeje.,,Omluv se mi! Dělej!"řve na ní Lady. "Ne!!" řekne tvrdohlavě a snaží se dalším ranám bičem vyhnout, protože Lady nepřestává šlehat a rány lítají vedle ní, aniž by ji prozatím strefili.
Najednou se Lišounkovi povede neuvěřitelná věc, chytne jednou rukou konec biče. "Pust!" zaječí Lady a trhne s mučícím nástrojem v ruce. Což má za následek spálení ruky bělovlasé dívky. Jenže ještě něco se stalo, Lišounovi z bílých vlasů vyběhli dva bílí duchové ve tvoru lišek, kteří šli zaútočit na tyranku.
,,To by stačilo." Vloží se do toho kluk, do kterého Lišoun narazila. Bělovlasá dívka se lekne a duchové útočící na její paní zmizí. Na čemž Lady nečeká a chce ji znova uhodit. Jenže dlouhovlasý kluk chytne bič, těsně před Lišounovím obličejem, a vyrve jí ho z rukou a odhodí ho několik metru za sebe.
Nad bělovlasou dívkou se naklání překrásný a obávaný kluk celé školy. "Jsi beznadějná, když se takhle dobrovolně necháš mlátit!" vysměje se jí, jak je ubohá. "A to ještě když víš, že jsi obdařená! Styď se, jak zahambuješ naší rasu!"
"Možná máš pravdu, alespoň se mi lidi nevyhýbají a učitelé přede mnou neutíkají!" zasyčí na něj potichu, aby ji slyšel jenom on. " Mimochodem, tohle se mi stalo poprvé, celý život mi tvrdí, že jsem bezcenná."
"Co si to sakra dovoluješ!" zařve na něj Lady. "Já jsem šlechta a tohle je můj otrok! Který mi byl darován k mým pátým narozeninám! Protože ji služebníci našli v noře u lišek a nevěděli co s ní tak mi ji šoupli na krk.! Takže se laskavě mezi nás nevměšuj. Nebýt mě tak, nemá takové dobré postavení, i když asi je obdařená!" ječí na něj Lady, aniž by ji nějak zajímalo, že na ní před chvílí zaútočila. Ne, ona se prostě nechce vzdát svého majetku, do kterého si může kopnout kdykoliv se jí zachce.
"Co je tu za zvláštní energii??" obrátí se k nim starý kantor, kterého zaujal ten dav lidí na chodbě. " A co se tu vlastně děje? Všichni do svých tříd." Škoda, že nikdo nereagoval na jeho poslední větu. Tento kantor totiž učil pouze a jen obdařené, takže respektu si zasloužil jen u nich. Ostatní ho pouze ignorovali a nabrali vážně.
Obrátí se směrem k bělovlasé dívce. "Vyzařuje s tebe blankytná modř. To by znamenalo, že máš moc šamanismu!" řekne s naprostou radostí.
"Sakra a co má být?? Pořád je moje! Lišoune zvedni se už konečně z té země a jdeme do hodiny!" vykřikne zastrčená Lady. Nelíbilo se jí, že veškerá pozornost je směřována na jejího otroka.
"Nikam" přikáže starý muž, který zde má nestarosti obdařené. " Ona odedneška už nikomu nepatří. Je obdařená což znamená, že není bezcenná. Ona si může dělat, co chce. Tak maličká, co chceš?" promluví k ní laskavě a nabídne ji ruku, aby mohla vstát z té studené podlahy.
" Co s tím? Je prostě moje a hodně mi toho dluží! Vstaň, vem knihy a jdeme. Nebo chceš, abych tě zas zpráskala jako nějakého čokla?" promluví k ní hrubým neotřelým hlasem a otevřeně vše řekne, což způsobí zmatek, jak tak krásná Lady, ale jak může být tak krutá? Prolítne hlavou přihlížejícím.
"Máš možnost něco s tím udělat, a nebo radši chceš do smrti sloužit téhle fifleně?" konstatuje kluk, který tenhle konflikt sleduje od začátku.
" Má pravdu maličká, volba závisí jen na tobě." podotkne starý profesor.

Na Lišouna najednou spadlo těžké rozhodnutí. Lady se k ní chová vážně jak k psovi, ale její rodina jí dala střechu nad hlavou, teplé jídlo s měkkou postelí. Může tohle udělat? Takhle se jim obděčit?A navíc, Lady z nějakého důvodu měla moc ráda, protože mimo školu se k ní chovala jako k sestře.

Chvíli přemýšlí a pak s klidem duše řekne: "Přijímám Vaši nabídku, pane profesore." A přijme pomocnou ruku, kterou ji nabízel k postavení na nohy. "Promiň mi Lady, ale obě dvě víme, že by se časem mohl stát konflikt mezi tebou a tvými rodiči kvůli mně. Moc dobře víš, že nechtějí, abych byla tvou společnicí a takhle to bude nejlepší." Řekne jí bělovlasá dívka. Je mi to líto nechá ji, proběhnou hlavou.
"Já to takhle nenechám a líto ti to teprve bude, Lišoune!" zařve Lady na ní a odejde s naštvaným obličejem do třídy. Ale pouze Lišoun ví, že jí je do pláče. A proto jí telepaticky poví: Vždy zůstanu s tebou v kontaktu. Neboj se, já tě neopustím. " To doufám" pošeptá potichu Lady ve své lavici. Jen ony dvě věděli, že Lady byla pouze krutá na ni ve škole, jen kvůli jejímu postavení. Jinak si byly blízké jako sestry.
"Divadélko skončilo, všichni do tříd!" rozkázal všem děckám, dlouhovlasý chlapec, které ho se všichni báli, proto s tichým reptáním poslechli a šli do učeben.
"Děkuji ti, Owne." zachraptěl kantor Obdařených. "Už nemám takovou autoritu jako dřív. A ty maličká, pojď se mnou do mého kabinetu a povyprávíš mi, kdo jsi, jak dlouho víš, že jsi obdařená, jakou moc přesně dokážeš ovládat a podobně tak pojď."

Chci se zeptat mám v téhle povídce pokračovat?

Příběhy

15. července 2014 v 12:12 | maya


Karmínoví květ