Zklamaní a co dál?

8. listopadu 2014 v 13:00 | maya |  diary*Maya
Zažili jste už takové zklamání z přátel, o kterých jste si mysleli, že by vám to nikdy neudělali? A proč si to myslím? Protože to sami už několikrát zažili. Vědí jaké to je, když jim někdo lže. Navádají na ně, ale sami to dělají. Uvědomují si to vůbec?

Člověk se pokládá za jejich kamaráda, ale oni ho přesvědčí o opaku. Stačilo to jen říct či napsat a situace by byla jiná. Jenže oni si počkají, až na to přijdete sami. Nechají to na osudu, aby míchal kartami. Vůbec jim nevadí, že zraňují vaše city, důvěru. Nejsou to jejich pocity, tak si klidně na ty vaše dupnou, vyválí v té nejhorší špíně a čekají, co bude dál. Jestli jim náhodou neodpustíte. Přitom neřeknou "promiň" ani nevysvětlí důvody, proč to udělali. Jen čekají na vaši reakci.

Člověk ani neví, zda jim má odpustit nebo se na ně vykašlat a přetrhat veškerý kontakt. Tak dlouho se budovalo přátelství, důvěra. Je vám to strašně líto. Nevíte, kterou cestu zvolit. Má to být ta přímá? Nebo ta s dlouhými oklikami, kde není vidět výsledek? Máte se zbytečně trápit dlouhá léta vaším vztahem komplikovaným? Nebo to ukončit hned a prožít měsíc dva v depresi? Jaký verdikt si zvolit?

Ano, nejdřív si promluvit by bylo dobré, ale jak? Vždyť jste sotva v kontaktu. Vždy jste byli natěšení na odezvu toho člověka, ale teď? Když víte, že si z vás jen utahuje. Tahá vás za nos a doufá, že na jeho ta nikdy nepřijdete. Pokud mu to malý tajemství řekne, odpoví na vaše otázky? Proč to zatajoval? Kdyby to řekl rovnou, ani by jste se nezlobili, jednoduše by se to přešlo. Ale teď máte před sebou zeď. Máte ji zbořit? Nebo nechat stát a užírat se kvůli tomu? Stojí vám to vůbec za to? A byl by vám to vůbec nikdy řekl, kdyby jste na to sami nepřišli?

Momentálně cítíte jen zklamání. Nemá ve vás důvěru? Ne, nevíte co dělat a doufáte v radu. Radu člověka, který to za vás rozhodne. Jak zbabělé…

Proto nechám dotyčné osobě možnost, aby se sama přiznala. Ale už teď z toho jsem špatná a smutná. Proč to neřekla rovnou? Trápím se, ach, trápím.
(text úplně ukazuje jak se cítím)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama