Duben 2015

Duben, měsíc plný změn

20. dubna 2015 v 13:10 | Rebecca |  Rebecca
Pro tento měsíc mám pro vás takový experiment. Budou zapotřebí dva subjekty, říkejme jim subjekt A a subjekt B. Subjekt A je o (řekněme) tři roky starší, než subjekt B. V měsíci duben oba subjekty měli narozeniny, subjektu A je osmnáct a subjektu B patnáct.
Úkol: Pozorujme oba subjekty, jak se cítí touto náhlou změnou.
... dobře, tato až moc vědecká část textu mě přestává bavit, už mi jenom chybí bílý plášť, nemyté vlasy a brýle (u mě dost děsivá představa). Ale proč to píši.
V tomto roce jsem subjekt A a můj mladší bratr subjekt B (hm, zajímalo by mě, zda jsem v úvodu psala, že mám bratra ... no tak to víte teď!). Dodnes si pamatuju, jak mi bylo patnáct, jako kdyby to bylo celkem nedávno ... (ehm, holka, ono to nedávno bylo! Zas tak stará nejseš!). Nijak zvlášť jsem to neřešila, byla ráda, že dostanu občanku, později jsem se styděla za tu strašnou fotku na občance (divím se, že ses styděla, tvé druhé já se stydí i teď) a celkově jsem byla ráda, že už jsem skoro dospělá (když bych měla popsat změnu u bratra, tak občanku už stačil ztratit a jediné, co se změnilo, bylo to, že už neskřehotá, jako stará vrána po ránu :-)).
Na druhou stranu, teď je mi osmnáct. Ještě v březnu jsem byla ráda, že už budu dospělá se všemi těmi výhodami. Jo, výhody tu jsou ... ale tak nějak se cítím, jako kdybych byla na všechno sama. Zanedlouho vyjdu školu, budu se muset živit sama, žít sama, rozhodovat sama ... kruci, vždyť já budu na všechno sama!
Když teď přijdu za rodičema, řeknou mi tu slavnou větu: "Jsi dospělá! Rozhodni se sama." (hm, když jsem ta dospělá, proč tedy nemůžu mít tetování?) Ne, že budu sama, vždyť já už jsem sama! Bože, deprese na entou!
Ale dost o mě.
A co vy? Popiště mi svůj současný stav, zda se těšíte na osmnáctiny, nebo vám už osmnáct bylo a máte stejné pocity, jako já? Nebo ste se cítili jinak? (prosím za váš názor, ať se navždy ukáže, zda vše zbytečně hrotím, nebo ne)

konečně...

3. dubna 2015 v 18:36 | maya |  Ice hockey
Musím sdílet své nadšení!!
Kabát vydal novou písničku.! Pro informaci, není to jedna z oblíbených kapel. Jenže oni udělali "hokejovou hymnu"! Jo pro pošuka do hokeje, je to něco úžasného. Dlouho se čekala, kdo teda udělá něco takového pro národní tým. No a byli to Kabáti.
Jsem z toho odvařená, text je fakt výborný! Originální!
Prostě to sem musím dát. Nejspíš jsem se tohle snažila říct celou dobu :D...
Tak prosím famfáry! Tady je! Brousíme nože