Duben, měsíc plný změn

20. dubna 2015 v 13:10 | Rebecca |  Rebecca
Pro tento měsíc mám pro vás takový experiment. Budou zapotřebí dva subjekty, říkejme jim subjekt A a subjekt B. Subjekt A je o (řekněme) tři roky starší, než subjekt B. V měsíci duben oba subjekty měli narozeniny, subjektu A je osmnáct a subjektu B patnáct.
Úkol: Pozorujme oba subjekty, jak se cítí touto náhlou změnou.
... dobře, tato až moc vědecká část textu mě přestává bavit, už mi jenom chybí bílý plášť, nemyté vlasy a brýle (u mě dost děsivá představa). Ale proč to píši.
V tomto roce jsem subjekt A a můj mladší bratr subjekt B (hm, zajímalo by mě, zda jsem v úvodu psala, že mám bratra ... no tak to víte teď!). Dodnes si pamatuju, jak mi bylo patnáct, jako kdyby to bylo celkem nedávno ... (ehm, holka, ono to nedávno bylo! Zas tak stará nejseš!). Nijak zvlášť jsem to neřešila, byla ráda, že dostanu občanku, později jsem se styděla za tu strašnou fotku na občance (divím se, že ses styděla, tvé druhé já se stydí i teď) a celkově jsem byla ráda, že už jsem skoro dospělá (když bych měla popsat změnu u bratra, tak občanku už stačil ztratit a jediné, co se změnilo, bylo to, že už neskřehotá, jako stará vrána po ránu :-)).
Na druhou stranu, teď je mi osmnáct. Ještě v březnu jsem byla ráda, že už budu dospělá se všemi těmi výhodami. Jo, výhody tu jsou ... ale tak nějak se cítím, jako kdybych byla na všechno sama. Zanedlouho vyjdu školu, budu se muset živit sama, žít sama, rozhodovat sama ... kruci, vždyť já budu na všechno sama!
Když teď přijdu za rodičema, řeknou mi tu slavnou větu: "Jsi dospělá! Rozhodni se sama." (hm, když jsem ta dospělá, proč tedy nemůžu mít tetování?) Ne, že budu sama, vždyť já už jsem sama! Bože, deprese na entou!
Ale dost o mě.
A co vy? Popiště mi svůj současný stav, zda se těšíte na osmnáctiny, nebo vám už osmnáct bylo a máte stejné pocity, jako já? Nebo ste se cítili jinak? (prosím za váš názor, ať se navždy ukáže, zda vše zbytečně hrotím, nebo ne)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Inu ~ Inu ~ | Web | 25. dubna 2015 v 14:53 | Reagovat

oh~ ja som mala v novembri 15 a som zatiaľ v tom stave keď som sa tešila z občianskeho, potom som bola zhrozená z fotky a teraz mi je to už jedno, je to len dalšia kartička v mojej peňaženke :D tiež mám mladšieho brata a teším sa na to, keď budem mať 18 ~ ja by som strašne chcela bývať sama, osamostnatiť sa, zarábať si a tak, aj keď to bude asi ťažké a rozhodovanie fakt neznášam. Nevadí ~ Nemaj depku, určite nie si sama! ^^ vždy je tu niekto, komu na tebe záleží a bude tu vždy pre teba :3

2 Rebecca Rebecca | 29. dubna 2015 v 17:21 | Reagovat

[1]: Jééé, to je krásné povzbuzení :D

3 Elis Elis | Web | 29. dubna 2015 v 20:18 | Reagovat

Říká se sladkých 16 slet, ještě jsem nikdy neslyšela nějaký přívlastek 18, asi to není považováno za něco mimořádného, když si zavzpomínám tak oslava proběhla jako každý rok před nimi i potom...

4 Rebecca Rebecca | 20. května 2015 v 12:52 | Reagovat

[3]: myslím si, že 18 let je velice mimořádné ... proto bychom měli co nejdříve vymyslet nějaký přívlastek ... až na to, že mě nic nenapadá

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama