Ať žijí prázdniny!

30. června 2015 v 10:23 | Rebecca |  Rebecca
Schválně jsem čekala na tento den, abych vám mohla poblahopřát k vysvědčení! Původně jsem tento článek psala v pátek a vůbec mi nedošlo, že někteří museli jít do školy i v ty dva dny dalšího týdne. Takže, jsem ten článek hezky vymazala a píšu ho až teď.
Takže, doufám, že za vaše vysvědčení jste obdrželi nějakou tu chválu, možná i ty peníze a že jste tentokrát neobdrželi několik těch facek a poznámek: "Si ze mě děláš srandu!"
Víte, mě to nedalo a když jsem teď o výkendu byla u babičky, poprosila jsem dědu, aby mi ukázal vysvědčení mamky, která stejně jako já studovala gymnázium. Na základce mi hodně často říkala, jaké ona měla vysvědčení a mě bylo potom líto, že jsem měla horší. Pak, když jsem byla na střední, najednou ty poznámky ustaly. Děda mi ukázal všechna vysvědčení ze střední, i to maturitní.
Lidi, já jsem se začala normálně smát. Moje mamka, tak perfektní žena, která pořád říká: "Ve tvém věku ... (zbytek si domyslete sami)" a říká mi, jak jsem nepořádná, měla fakt příšerné vysvědčení! Z čeho já jsem měla za jedna, mamka měla za tři a z čeho já měla za tři, mamka skoro propadala (dosvědčil muj svědek, děda :D). Asi proto mi teď neříká, jaké vysvědčení měla.
Takže, na závěr tu mám pro vás ponaučení. Ano, možná, že vaši rodiče to myslí s vámi dobře, když říkají vaše nedostatky, ale i vaši rodiče ty nedostatky mají. Stačí je znát a příště, až vám zase budou vyjmenovávat vaše zápory, zkuste jim taky něco říct.
Hm, když o tom tak přemýšlím, mohli byste mít problémy (pokud jste mladší), tak to berte s rozvahou.
Nakonec vám chci popřát krásné prázdniny, ať si je užijete co nejvíce a ať si co nejvíce odpočinete (ne, teď vážně, zní to jako to samé, co nám říkala třídní při vysvědčení!), bavte se do hluboké noci, probouzejte své sousedy v nekřesťanskou hodinu a netýrejte zvířata! A ani blogerky!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 1. července 2015 v 19:02 | Reagovat

Tak u nás to bylo to samé, mně nutili se učit a jejich vysvědčení nebylo žádná sláva... přemýšlela jsem nad tím a jak a co mě vtloukali do hlavy a došlo mě, že zjistili, jaký vliv má špatné vysvědčení na jejich život, nemohli studovat školy, které chtěli a tak se mě asi snažili uchránit stejných chyb...

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 8. července 2015 v 21:05 | Reagovat

Tak maminka mi o hlavu nic neomílá, na rozdíl od toho otec ano, jenže na něj se dá špatně s něčím vyrukovat, když měl vždycky samý a vysokou ukončil s červeným diplomem... :)
Přeju hezké prázdniny i tobě :)

3 Rebecca Rebecca | 22. července 2015 v 18:27 | Reagovat

[2]:Klika, že u nás zatím nikdo diplom nemá :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama