Červenec 2015

Za závojem Internetu

22. července 2015 v 18:25 | Rebecca |  Rebecca
Tak tohle bude jeden z těch článků, kdy si autor musí vypsat vše, co má na srdci a bude vše a všechy kritizovat a podobně. Popravdě, i já hodně ráda píšu takové články, ale nemám tu odvahu je zveřejnit, protože jsem vystrašená ze všech možných hnusných komentářů, ať už ke mně, nebo k tomu článku.
Původně jsem chtěla psát na jiné téma, ale hned vám řeknu, proč píšu tento. Asi by bylo dobré říct, že píšu i na jiné blogy, sama mám mimo tento další dva, a za posledních skoro pět let jsem psala do asi sedmi různých blogů, takže to, o čem nyní píšu, jsem již hodněkrát zažila.
Jde o to, že na jeden z mých blogů, kde se komentáře moc nehrnou, dnes objevil komentář. Ani nevíte, jakou jsem měla radost, jsem totiž nadšená, když mi pod článek někdo něco napíše. Proto vlastně děkuji za všechny vaše komentáře a jsem ráda, že mi říkáte vlastní názory a popřípadě kritiku. Ale komentář: "Jsi hnusná zkurvená kráva, měla bys chcípnout", který jsem dnes našla pod článkem, který navíc udává fakta, a ne žádné mé pocity, jo, to trochu zabolí. Ale nebyl by to první takový komentář, který jsem dostala. Jednoduše jsem uživatele zablokovala.
Ale nedalo mi to a musela jsem se podívat, jaký blog má autorka (jeden z případů, kdy mi píše blogerka). Ještě bych očekávala takový komentář od někoho, kdo má blog více jak tři roky a hromadu návštěvníků, takový člověk by sice měl vybrat lepší slovní zásobu, ale i takový komentář by se dal přijmout. Nicméně, tato autorka měla blog sotva měsíc, sice přes sto článků, ale prakticky o ničem (teď nechci kritizovat nikoho), někdy mi přijdou nejhorší blogy, kde autor napíše jména zajimavých rubrik a nakonec tam nic takového není. Uvedu příklad: pod rubrikou "paranormal" si asi každý z nás představí články o duchách, spiritismu, okultismu a podobně. Místo toho tam najdu dva články na téma jednoho seriálu, a oba dva jsou jenom o hercích. Vážně nechci nikoho kritizovat za jeho blog, to jsem opravdu odbočila, protože to je opravdu jenom můj pocit.
O čem chci psát je to, co každý z nás zná. U počítače si každý z nás hraje na drsňáka a napíše všude to, co si buď doopravdy myslí, nebo proto, aby nám uškodil. Jsem typ člověka, který dost často slýchává hodně krutou kritiku, ale přijmu ji v případě, že je to někdo, kdo mi to řekne do očí, a ne pod článek, nebo na Facebook. Někdy bych vážně chtěla vidět ty lidi, co mi kdy napsali fakt hnusné komentáře, a chtěla bych je přinutit, aby mi to řekli znova a do očí. Jo, lidi, za sedm let, kdy mi nadávali do mé silnější postavy, nebo mi nadávali do "šprtky", "podlejzačky" a podobně, mi to do očí řekl jeden člověk. Jeden člověk! A že takových lidí nebylo málo.
V minulosti mi to vážně vadilo. Fakt mi to ničilo sebevědomí. Vždyť já jsem ještě před třemi lety sotva promluvila s cizím člověkem. Možná proto jsem se ještě více upnula na internet, kde jsem se mohla schovat za cizími jmény a nikdo nevěděl, kdo jsem. Teď je mi jsou tyto komentáře vážně k zasmání, pak je ignoruju úplně.
Pokud toto čte někdo, kdo rád píše tyto komentáře, chci, aby ses zamyslel nad tím, co děláš. Pokud to píšeš někomu, komu jsou tyto urážky ukradený, budiž. Ale na internetu nevíš, jaký to je člověk a těmito urážkami mu fakt ničíš osobnost. Jak by se asi líbilo vám, kdyby vám toto psal pod článek, se kterým jste si dali obrovskou práci a zabralo to vám hodně času a byli jste na něj pyšní?
Jo, a ještě jedna rada pro ty, co toto píšou, protože urážky nejčastěji píšou: 1) děti, které chtějí být na internetu za hvězdy, 2) lidi, kterým gramatika neříká absolutně nic.
Tak si tak říkám, že asi jsem se na tomto článku hodně vypsala a vylila své srdíčko. Lidi, kteří toto čtou a líbí se jim mé články, já vás hodně miluju. LíbajícíSmějící se