10 věcí o mně, o kterých neví ani Maya (aspoň myslím)

23. září 2015 v 19:27 | Rebecca |  Rebecca
Vidíte, jak jsem dnes milá? Řeknu vám nyní 10 věcí o mně. Ano o některých Maya ví, o některých ale neví ani ona. Tak co, Mayo, kolik jsi toho o mě věděla?

1) Umím věštit budoucnost. A to konkrétně z karet, ruky a kdysi jsem uměla i ze snů. Bohužel, nyní umím dost dobře z karet. Ani byste mi nevěřili, jak populární to je mezi mými spolužáky, zvláště o Vánocích. A taky vám řeknu jedno tajemství: většina věštců neumí ani věštit, jednoduše si přečtou něco o řeči těla a použijí na vás psychologii. Jsem mezi nimi? Jo, tak to vám nepovím.

2) Učím se celkem čtyři jazyky. Kromě češtiny a angličtiny, které se budu učit celý život, již čtvrtý rok mám i francouzštinu. Líbí se mi, jak zní, ale jako jazyk je to těžký, co se týče gramatiky. Výslovnost se dá do roka a půl zvládnout. Co je ale novinka, je, že se vedle toho sama doma učím i japonštinu. Prozatím se učím jenom znaky, brzy k tomu chci ale přidat i gramatiku. Jo, a chci se brzy naučit i němčinu a latinu. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem.

3) Jsem blázen do dějepisu. Ve třídě se baví tím, že když mi řeknou letopočet, dokážu ho celkem dost přesně zařadit. Možná je to tím, že bych si hrozně moc přála historii studovat i na vysoké škole, ale spíše je to proto, že se mi letopočty prostě dobře pamatují. Ona historie je pro mě celkově zajímavá. Zvláště středověk. Ten je podle mě nejlepší.

4) Chci se stát spisovatelkou. O své budoucnosti toho moc zatím nevím, nemám upřímně žádnou představu, co chci dělat. Rodiče mě nutí do psychologie (původně chtěli ekonomii, ale když jsem jim řekla, že mě baví víc psychologie, upnuli se na ni), zatímco já chci, jak už jsem zmínila, studovat historii. Co ale vím na beton je, že mojí vášní je stát se spisovatelkou. Nedávno jsem počítala, kolik knih je v mé vlastní knihovničce. Z odborné literatury to je okolo 30, dalších 97 jsou romány, většinou teda fantasy. Psaní fantasy mě baví, uklidňuje a utíkám tím od nudného stereotypu, kde nic není podle mě. Ale, to už ostatně Maya ví.

5) Jsem velmi naivní a je lehké se mnou manipulovat. Že jsem šla na gympl, byl vlastně nápad rodičů, v té době jsem chtěla být výtvarnicí. A byla jsem vážně dobrá, na patnáctiletou holku, to fakt jo, ale jak jsem byla na gymplu, uhel nahradila propiska a skicák nahradily knihy a učebnice. A teď to vidím na sobě znova, chci jít na jeden obor, ale vím, že nakonec skončím u oboru, který pro mě vybrali rodiče. Kamarádi mě nutí na různé akce, kde mě to nebaví, nikoho neznám, ale stačí mi říct pár vět, a už jdu s nimi, i když toho potom lituju.

6) V nikom nevidím to zlé. I když vím, jak ten člověk je špatný, já prostě na něm vidím vždy jen to dobré. Ať už si říkám, co chci, nic mě nepřesvědčí. Tak na druhou stranu si říkám, zda je to dobře, nebo ne. No, možná ani ne. Jestli to takhle zůstane dál, vezmu si nějakého d*bila jen proto, že si myslím, že je to dobrý člověk. Zároveň se neumím přetvařovat. Jsem, jaká jsem a jestli se to někomu nelíbí a pomlouvá mě, je mi to jedno. Jsem toho názoru, že ne všem se musím líbit, a každý si musí na mě udělat nějaký názor. Že jsem mu ukradená? Budiž.

7) Mám ráda počítačové hry, ale ... Nebaví mě je hrát. Já jsem ten typ člověka, který rád sleduje let´s playe, ale sám tu hru nikdy nehraje. Assassin´s Creed? Zaklínač? Dark Soul? Proč ne? Všechno to jsou dobré hry, a já v nich nacházím inspiraci na svoji tvorbu. To ostatně i v anime, i když se snažím to přepracovat tak, aby tu nakonec bylo něco jiného, než jsem viděla.

8) Vadí mi argumenty ohledně romů a uprchlíků. Žijeme ve společnosti, kde se nikomu nelíbí, že tu jsou "cikáni" ani uprchlíci. A ať si říká, kdo chce, znám jen velmi málo lidí, kterým to opravdu nevadí a naopak je ještě brání. Já je sice moc nebráním, pravda, ale když už o nich přede mnou někdo mluví opravdu hnusně, musím na to něco říct. Uznávám jejich názor, ale pokud je to vážně stupidní argument, nebo ani ten argument nemá, to je fakt hodně i na mě, a že já toho hodně snesu. Má rodina ví, o čem mluvím. Jednoduše si ti lidé neumí představit být na jejich místě. (Prosím vás, nehodlám tu rozebírat otázku rasismu a politických problémů, tak se prosím zdržte komentářů, že o tom nic nevím. Jen jsem vyjádřela hrubý náčrt toho, jak to cítím, a ne, k čemu jsem nakloněna)

9) Víra? Jo, tak to je problém. Když jsem v úzkých, modlím se k Bohu a občas zajdu do kostela, ale nijak v Boha popravdě moc nevěřím. Já jsem spíše toho názoru, že okolo nás jsou jakési duše, které nám napomáhají k tomu, co chceme a co potřebujeme. Jsou to duše zemřelých? Možná. Koneckonců jsem obdivovatelkou tajemna, (nikoli satanismu!), ráda o něm čtu a tak podobně. Kdysi jsem se prohlásila za Bílou čarodějku (někdy v osmé třídě) a uměla pár "kouzel". Každopádně, pravidla Bílé magie se snažím dodržovat i nadále. Jo, a věřím i v reinkarnaci a v karmu. Neexistuje na to všechno náhodou nějaké náboženství?

10) U desáté věci jsem hodně dlouho přemýšlela, co sem napsat, ale nakonec jsem si řekla, že to nechám trochu otevřené. Co si myslíte, jaká je desátá věc, která se mě týká?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 25. září 2015 v 2:43 | Reagovat

Pečlivě jsem si všechno pročetla a myslím, že se moc nelišíme, jsem na tom podobně...

2 maya maya | Web | 11. října 2015 v 14:12 | Reagovat

Tak co vím a nwm, překvapí tě to, ale něco takové jsem na tebe typovala :) navíc mi v určitých ohledech připomínáš mojí osobnost. Ale nejspíš začnu pěkně od prvního bodu ať se neztrácíme :D
1) věštba budoucnosti- možná tě to překvapí, ale pamatuji si ještě z prváku, jak jsi nám věštila z ruky (teda aspoň mě, další lidi si nějak nevybavuji :D )¤ takže mám bod :)
2)Něj tak jsem tě typovala, ale doufala jsem, že umíš 5. Na čj, aj a francouzštinu jsme chvíli chodili spolu, u japonštiny jsem si myslela, že se jí učíš už dávno (takže jsi mě možná kapku zklamala :D )a pátým jazykem jsem si myslela, že je slovenština, kterou se nevědomky učíš na slovensky psaných blogách...
3)hej to si pamatuji taky ještě z gymplu :D, hlavě za tohle tě miloval Šafránek :3
4)ano tohle vím :D a pořád se tě snažím přinutit aby jsi nějakou povídku přidala i sem... Jinak moc dobře chápu s tím vlivem rodičů, něco podobného zažívám i já, ale s tím rozdílem, že rodiče ze mě chtějí mít učitelku a já se chci věnovat strojařině ...
5)u toho dle nwm
6)dlouho jsem tě neviděla, abych mohla soudit
7)jo, já taky miluju sledovat Let´s play (momentálně jsem zakotvila u Heart of the Swarm na kanálu Lepší než pracovat. Znáš?) U toho dle bodu vím, že tvůj bratříček rád Assassin
8)jen krátkou větičku. "Ať oni se přizpůsobí naší kultuře a né my jejich kultuře."
9)Kdyby člověk nevěřil v něco, neměl by jeho smysl život.
10) Jak mě zbožňuješ :D
- tak 3 nebo 4 věci jsem nevěděla, ale už vím, hurááá :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama