Hledám tě klide

5. dubna 2017 v 11:11 | maya |  Chvílky
Již od maturity hledám svůj cíl, kam jít, zda studovat, co dělat. Přesta vím, že to je tak nepůjde, nemám klid ,necítím harmonii svou. Prosím nechápejte mě předem špatně, nesuďte předčasně. Když mluvím o klidu, přemýšlím o ním, hledám jej, tak se nejdená o mtrvý trvalý klid vlastní rukou. Bože ne, to bych se sama musel v hrobě otáčet, svůj život miluji i kdyý v něm chybí hledaná rovnováha.

Celou dobu, co tu sedím na škole vysoké si říkám, udělala jsem dobře? Nezabírám tu místo někdomu jinému? Je tahle cesta opravud má? Netouží mé srdce po ničem jiném? Proč už není vše tak krásně jednoduché jak před pár lety? Proč musím dospět a nezůstat dítětem? Nechci zodpovědnost za své činny, svá rozhodnutí. Občas je to tíživé. VLastně jako teď, sedím koukám do notebooku, kde sleduji youtube. Skoro jako bych hledala nějaký smysl, paprsek světla ve tmě pro osvobození mysly. Možná zavidím i lidem, jejich živelnost, i když pořádně nevím. Poslední dobou cítím svou flegmatickou stránku, konečně když po půl roce boje s konstruováním získám z výkresu A-, necítím radost, štěstí, na druhou stranu nejspíš neprolezu předmětem statika, budu jej muset příští rok nejspíš opakovat, opět necítím opavržení nad sebou. Není to těžké jen se párkrát podívat do učebnice, najít příklady řešené, najít v tom logický postup. Jenže ne, ztrácím zájem, chuť. Přesto se nějakým zázrakem na vysoké udržím. Přes to ji nemůžu studovat věčně. A ani nechci.

Chybí mi můj klid, má harmonie duše. Řekni mi, kde ses ztratila? Či kam jsem tě zahodila? Moc tě chci zpět. Já tě vlastně potřebuji. Nevím, jak tě nevím. Kompas na tě nemám. Psa, který by tě vyčenichal nemám. Vlastně nemám nic, co by tě najít mohlo nemám. Tedy počkat to bych lhala, mám sebe. Nevím zda tohle je výhra.

Měním se měním, cítím to, ale za cenu tvou. Doufám, že až ten nejnutnější vývin ustane, ty se ke mně vrátíš. Snad to nepotrvá desetiletí.

P.S. Pokud máš zájem mě najít, víš kde hledati mě máš.
P.S.II Už se těším klide, harmonie má až se ke mně opět vrátíš.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama